Felsefemiz

Tekstil sektörünün vazgeçilmezi olan Kalite Kontrol, Mope Tekstil’in Altın Oran felsefesiyle zirveye ulaşmıştır. Burada ürün, henüz prototip aşamasında dahi olsa "Kalite Güvence Departmanı" tarafından titizlikle incelenir. Gerekli uyarılar yapıldıktan sonra kalıp çıkarılır ve üretim süreçleri başlatılır. Doğru malzeme seçimi, doğru üretim tekniklerinin kullanılması sağlanarak ürün üzerinde meydana gelebilecek istenmeyen olası bir durum en baştan engellenir. Numune üretimi sırasında karşılaşılan problemler üretim aşamasına ışık tutar ve elde edilen raporlar sayesinde sorunsuz bir üretim aşamasına zemin hazırlanmış olur.
 
Üretimin her aşamasında detaylı bir kalite kontrol çalışması gerçekleştirilmektedir. Numune aşamasından ürünün paketlenme aşamasına kadar yapılan kalite kontrol çalışmalarını aşağıda görebilirsiniz. NUMUNE AŞAMASINDA: 1.Güvence kontrolü, 2.Kalıp kontrolü, 3.Dikim içi ve sonrası kontrolü, 4.Yıkama aşamasındaki kontroller, 5.Paketleme aşamasındaki kontroller en ince detayına kadar incelenerek yapılır.
 
ÜRETİM AŞAMASINDA: 1. Planlamada; aksesuar, kumaş gibi etkenlerin kontrolü, 2. Modelhanede; kalıp, ölçü ve çekme değerlerin kontrolü, 3. Kesimhane’de; pastal ve kumaş kontrolü, 4. Kesim yapıldıktan sonra kesim ve kumaş defosu ayıklama kontrolü, 5. Fason takipçisi ve ürün sorumlusu tarafından dikim anı ve sonrasındaki (adım ayarından tüm ölçülere kadar her bir ürünün detaylı) kontrol ve raporları, 6. Yıkama aşamasında her aşamanın kalite kontrolleri özenle yapılır ve böylelikle ortaya çıkabilecek bir problem büyümeden düzeltilir. Ayrıca bölümlerin bünyesinde bulunan kalite kontrolcülere ilave olarak, yıkama fason takipçileri ve ürün sorumluları da gerekli kontrolleri yaparak raporlarlar.
 
PAKETLEME AŞAMASINDA: 1.Çakım’da kalite kontrolü, 2.İplik temizleme’de kalite kontrolü, 3.Ütü’de kalite kontrol, 4.Ölçü’de kalite kontrol, 5.Renk aşamasında kalite kontrol, 6.Paketleme detayları ürün sorumluları ve paketleme fason takipçileri tarafından en ince ayrıntısına kadar irdelenir. Sıfır hata ilkesiyle çalışan "Kalite Güvence Departmanı" tüm ürünleri tek tek ölçü kontrolüne tabii tutup tüm ürünleri irdeler ve kalite kontrolcülerin performansını ölçerek raporlarlar.
 
    <     >